O mnohé věci se nepokusíme nikoliv proto, že jsou obtížné, ale obtížné jsou proto, že se o ně nepokusíme. Seneca

Křišťál

12. července 2013 v 9:09 | Černá Máry |  Křišťál
Křišťál

barva: sklovitě průhledný s možností vrostlic

Vyrovnává, čistí a chrání auru, odstraňuje blokády brzdící volný tok energie. Nabíjí tělo pozitivní energií, vitalitou a silou.
Masáž křišťálem odstraňuje bolesti zad i záněty či jekékoliv nemoci. Můžeme ho přikládat na kteroukoliv čakru či místo, které potřebujeme léčit.
Křišťál často obsahuje inkluze turmalínu, rutilu nebo sagenitu, které posiluje a ty mají tak na naše tělo silnější účinek.

V ezoterice je křišťál označován za kámen kamenů. Jeho největší působení je v čakře čela, kde nám ukazuje boží světlo a vede nás jeho cestou. Křišťál ale působí na všechny energetické zóny na těle (čakry), které léčí a nabíjí pozitivní energií. Přiložením na čakru odstraní bloky bránící v průtoku energií a tělo se pak lépe vyrovnává s negativními vlivy.

Bohatá drůza křišťálu by neměla chybět v žádném příbytku, kde je zapotřebí důkladné výměny energie. Působí tam nejen jako harmonický prvek ovlivňující mezilidské vztahy v rodině, ale společně s růženínemtaké jako ochrana před elektrosmogem a zážením. Kromě toho vyrovnává a neutralizuje patogenní zóny.

Levotočivý krystal má vlastnosti principu jin. Tiší bolesti, napětí a boří blokády. Parvotočivý jang oživuje a posiluje. Vzácnější jsou neutrální krystaly, podle osy souměrné, zpravidla oboustranné, vodivé, kterými prochází energie přímo bez výchylek.

Křišťál lidé znali a zpracovávali už ve velmi dávné minulosti Podle Plinia se v římské armádě běžně používaly křišťálové koule a čočky. Slunečními paprsky, které jimi procházely, se vypalovaly rány a otevřená zranění. Římské dámy si křišťálovými koulemi s oblibou chladily ruce.
Tibeťané používali křišťál také jako lék na rány, i když trochu jinak než staří Římané. Propouštěl ultrafialové paprsky a ničil bakterie.
Umělecké předměty z křišťálu zanechaly snad všechny dávné civilizace. Ze starověké Číny pochází koule vybroušená z barmského křišťálu, která má průměr přes 30 centimetrů. Od Mayů pochází legendární křišťálová lebka, jejíž dolní čelist se prouděním vzduchu mírně pohybuje. Mayští kněží také přidávali zlomky křišťálu do medoviny, aby se probudilo jejich podvědomí a mohli předpovídat budoucnost. Také američtí indiáni považovali křišťál za kámen, který probouzí jasnozřivost, moudrost a schopnost věštění.
Podle Arabů ochraňuje tento kámen před nočními můrami a děsy.
V irských pohádkách poslové z jiných světů připlouvali po moři ve skleněných nebo křišťálových člunech, elfové měli křišťálové sandály a křišťálové paláce na konci bloudění jsou splněním snů.
Z tohoto čirého průsvitného kamene se vyráběly číše, vázy, tabatěrky, brousily se z něj pečeti, vsazoval se do klenotů, nejčastěji v kombinaci s jinými drahými kameny. V některých částech Asie byl křišťál považován za nezralý diamant. Dodnes se mu tak v řadě zemí říká. Například marmarošské diamanty pocházejí z rumunského Maramures, krymské diamanty z Krymu, arkansaské ze státu Arkansas v USA. Na Aljašce jsou to aljašské diamanty a herkimerské diamanty pocházejí ze státu New York. Přestože mají v názvu slovo diamant, jsou to všechno křišťály vysoké kvality, čiré a bez kazu, které se používají k výrobě šperků, ale s diamanty nemají nic společného.

obrazek
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama