O mnohé věci se nepokusíme nikoliv proto, že jsou obtížné, ale obtížné jsou proto, že se o ně nepokusíme. Seneca

Sodalit

12. července 2013 v 9:11 | Černá Máry |  Sodalit
Sodalit

Soubor:Burbankite-Sodalite-Galena-253960.jpg

barva: tmavě modrá s šedobílou vrostlicí
Sodalit udržuje v rovnováze metabolizmus, překonává nedostatek vápníku a čistí lymfatický systém i jednotlivé orgány. Podněcuje fungování imunitního systému. Napravuje poškození způsobená ozářením a nespavostí. Léčí krk, hlasivky a hrtan. Pomáhá při ochraptělosti a poruše trávení. Sráží horečku, snižuje krevní tlak a podněcuje vstřebávání tekutin v těle.

Sodalit je považován za kámen, který dokáže změnit názor člověka na sebe sama. Pomáhá nahlédnout do nitra a hlubin vlastní duše. Harmonizuje podvědomí s vědomím a navrací vnitřní klid.

Má schopnost přinést klid duši, které ho momentálně potřebuje. Učí člověka být méně sebekritický a usnadňuje zvažování životních cílů. Dodává zdravé sebevědomí a otevírá cestu k sebepřijetí.

Podporuje důvěru nejen v sebe, ale i v lidi kolem člověka. Právě proto je považovaný za vhodný kámen pro skupiny. Jeho účinky ve smyslu posílení ducha ocení všichni ti, kteří pracují v kolektivu, případně se zdržují ve větších skupinách ve volném čase, při sportu i oddechu. Sodalit zlepšuje mezilidskou komunikaci, čímž vytváří předpoklad pro zdravé a naplněné vztahy.

Odkrývá v člověku zdravou intuici a zlepšuje logické myšlení. Podporuje schopnost učit se a zvyšuje inteligenci pomocí propojení logiky a ducha. Je velmi dobrým pomocníkem i při záchvatech paniky, kdy uklidňuje a pomáhá toto emocionální vypětí překonat.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama